Ibsen Elezi ka falenderuar për besimin votuesit, pas rezultatit të zgjedhjeve për kreun e Partisë Demokratike.

 

Edhe pse rezultati ishte i parashikueshëm Elezi shkruan se themeli i ecjes përpara është përballja me të keqen.

 

Elezi ka rikujtuar edhe të gjithë ata që mendojnë se do të vijnë në pushtet si spektator që po rrezkojnë edhe brezin e ardhshëm.

 

“Falenderim !
Se pari per ata qe me inkurajuan dhe votuan, shumicen pa i takuar dhe as njohur.
Se dyti per ate pjese te medias, gazetaret dhe opinionistet qe me inkurajuan.
Se treti per stafin tim modest prej 4-personash qe perballoi keto 10 dite fushate te ngarkuar dhe gjithe vezhguesit qe ndoqen procesin e votimit.
Kujtese !
Per ata qe mendojne se do vijne dite me te mira duke ndejur ne kafe apo si spektator para TV, ju them me keqardhje se jo vetem do e kalojne ashtu ne pritje jeten e tyre, por rrezikojne edhe brezin qe vjen.
Ata qe presin te arrijne diçka thjesht se i servilosen dikujt dhe apo ata qe presin se kur do vije dita e marrveshjes per ndarjen e karrikeve, duhet te kuptojne se nuk do i sherbejne dot as vetes dhe jo me te ardhmes se ketij vendi.
Ne themel te ecjes para eshte perballja me te keqen, aq me shume ne politike”. shkruan Ibsen Elezi.

Ibsen Elezi ishte i vetmi kandidat që kandidoi përball Berishës në këto zgjedhje.

 

Në votim morën pjesë 43680 demokratë nga të cilët 40820 votuar për liderin historik të kësaj partie ndërsa vetëm 2532 votuan për kandidatin Ibsen Elezi.

 

328 fletë votimi u konsideruan si të pavlefshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *