Edith Gonzalez, ylli i telenovelave meksikane ka ndëruar jetë në moshën 54 vjeçare këtë të enjte.

 

Lajmi për vdekjen e Gonzales e njoftoi aktorja Letica Calderon në një postim në Twitter.

 

Gonzalez prej tre vjetësi ishte diagnostikuar nga një sëmundje e rëndë.

 

Gjatë një interviste të këtij viti në “Un Nuevo Dia,” Gonzalez tha që i ati, i cili kishte vuajtur nga kanceri, kishte qenë per te frymezim.

 

“Une i them vetes nese im ate e perballoi, edhe une do ta perballoj”.

 

Edith Gonzalez, lindi në Nuevo Leon, në pjesën veriore të Meksikës më 10 dhjetor 1964.

 

Ajo u bë e famshme për publikun shqiptar në dy telenovelat Salome dhe Fati i Evës që u transmetuan në ekranin e Vizion Plus.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *