Dashi

 

Dashët këtë javë janë në kërkim të mirëqenies dhe qetësisë. Nëse keni pasur diskutime në çift, marrëdhënia juaj mund të rrezikohet, por ata që janë vërtet në dashuri nuk do të bien në kurth. Nëse jeni vetëm dhe keni ndjenja për dikë, mos humbisni mundësinë për të zbuluar atë që keni brenda. Në punë këtë javë disa situata që ishin bllokuar për një kohë të gjatë mund të lëvizin.

 

Demi

 

Në dashuri do të duhet të filloni të shikoni përreth. Nëse jeni një çift, mos e lini veten të shkoni në dashuri të rastësishme, ju mund të vendosni veten në situata të paqarta nga të cilat do të jetë e vështirë të dilni jashtë. Megjithatë, mos e dëgjoni shumë këshillën e të tjerëve dhe përpiquni gjithmonë të mendoni me kokën tuaj, me të vërtetë me zemrën tuaj! Mundohuni të përqendroheni te gjërat serioze dhe të ndërtoni diçka të rëndësishme, java do të jetë e mbushur me mundësi për të përfituar.

 

Binjakët

 

Sfera e dashurisë shkon mjaft mirë dhe këtë javë gjërat do të dalin për të mirë. Mund të lindin disa disponime të vogla sepse për shkak të përkushtimit tuaj të vazhdueshëm për të punuar, nuk do të jeni në gjendje t’i kushtoni veten partneri/est tuaj ashtu si dëshironi. Hëna ende do të jetë shumë pozitive për çiftet dhe ata që janë të vetëm do të jenë në gjendje të provojnë qasje të reja.

 

Gaforrja

 

Disa prej jush mund të jenë të pavendosur për historinë tuaj të dashurisë këtë javë. Dikush do të vendosë të përfundojë një marrëdhënie, disa të tjerë ende mund të kenë dyshime dhe preferojnë të presin. Tensioni do të jetë i madh dhe ndoshta është koha për të reflektuar dhe për të qëndruar pak vetëm. Udhëtimet e fundjavës favorizohen.

 

Luani

 

Në këtë javë mund të ketë një miqësi që për disa të lindur nga shenja mund të bëhet diçka më shumë. Çiftet e ngurta nuk do të kenë dyshime dhe do të vazhdojnë të qëndrojnë së bashku, por kushdo që heziton nuk do të mendojë dy herë për prerjen e një historie. Disa beqarë mund të jenë shkaku i shumë çarjeve.

 

 

Virgjëresha

 

Këtë javë mund të keni për të thënë diçka rreth personit tjetër pranë jush, por jini të kujdesshëm që mos të lodheni. Vendimet e rëndësishme shtyjini në fundjavë, megjithatë ju ndiheni shumë më të fortë se në të kaluarën dhe do të keni guximin të përballeni me situata që kurrë nuk keni menduar që mund të hasni.

 

Peshorja

 

Prej fillimit të kësaj jave, përpiquni të jeni të kujdesshëm në dashuri. Nëse ke një marrëdhënie, mund të hidhet në krizë duke u kthyer nga një person i rëndësishëm në të kaluarën tuaj. Zemrat e vetmuara, nga ana tjetër, pas një periudhe të pakënaqur në sferën sentimentale, do të jenë në gjendje të takojnë një person që do t’i mundë zemrat e tyre. Yjet, megjithatë, na këshillojnë që t’i mbajmë këmbët në tokë!

 

Akrepi

 

Në këtë javë Venusi në kundërshtim me shenjën tuaj do të sjellë disa tensione në marrëdhënie. Megjithatë, shumë do të udhëhiqen për të bërë plane afatgjata dhe madje mund të vendosin të martohen. Beqarët do të duhet të përpiqen të jetë shumë aktiv dhe të mos përfshihen nga përtacisë.

 

 

Shigjetari

 

Pas kaq shumë re në dashuri, qetësia mund të kthehet, veçanërisht nëse ju dini të kërkoni falje dhe të jeni të përulur dhe pranoni se keni qenë të gabuar në disa raste. Ulja e kokës nga koha në kohë është e mirë për ju, sepse ju jeni shpesh të udhëhequr që të doni të keni të drejtë për gjithçka. E njëjta gjë do të ndodhë edhe për beqarët, ata duhet të jenë më të përulur nëse dëshirojnë të gjejnë një shpirt binjak.

 

Bricjapi

 

Ju do të jetoni një javë pozitive me perspektiva të rëndësishme për përmirësim në sferën sentimentale, Venusi është në anën tuaj dhe do t’ju ndihmojë të gjeni përsëri dashurinë. Nëse jeni me partnerin/en tuaj, mund të përfundoni një periudhë krize dhe të kaloni momente të qetësisë. Gëzimet vijnë edhe për ata që janë vetëm.

 

Ujori

 

Këtë javë ju do të keni për të mbajtur xhelozinë nën kontroll në mënyrë që të mos fryni asgjë që ju intereson. Ditët e para do të jenë ato më të vështira, në të cilat mund të ndiheni të keqkuptuar, por në fundjavë dialogu do të kthehet dhe shumë gjëra do të përmirësohen. Beqrët do të përjetojnë momente të pasigurisë për dashuri të paarsyeshme.

 

 

Peshqit

 

Dashuri të reja në horizont për Peshqit, ditët e para do të jenë shumë inkurajuese dhe beqarët do të jenë në gjendje të bëjnë takime të mira. Çiftet mund të diskutojnë projekte të rëndësishme, por pak do të marrin vendime të forta dhe do të planifikojnë ngjarje të rëndësishme. Fundjavë relaksuese, kushtojini vetes pasionet tuaja për të shkundur disa prej tensioneve që keni në trupin tuaj.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *