Takimi mes drejtuesit te Milanit Leonardo dhe vellait te Higuain I cili zgjati kater ore, deri ne agimin e se martes duket se ka qene I frytshem dhe palet jane shume afer njera-tjetres.

 

Ceshtja me e nxehte qe ka mbajtur larg palet ka qene kontrata e sulmuesit argjentinas.

 

Mediat italiane bëjnë të ditur se Higuain do të firmosë një kontratë 4 vjecare tek Milan (tek bardhezinjte I mbaronte ne 2020) nga e cila do të përfitojë 7.5 milion euro në sezon.

 

Tashmë përfaqësuesit ligjor të dy paleve po punojnë për të detajuar akordin.

 

Ndërkohe këtë të martë është zhvilluar një tjeter takim në nivel drejtues mes Milan dhe Juventus për cmimin e kartonit të Higuain dhe shkëmbimin tjeter Bonucci-Caldara.

 

Sa I takon kartonit të Higuain pritet që kuqezinjte të paguajnë menjeher 18 milion euro ndërsa 36-40 milion euro të tjera do të paguhen vitin e ardhshem pasi formula do të jetë huazim me detyrim blerje.

Ndërsa shkëmbimi Bonucci-Caldara pritet të jetë kokë më kokë pasi të dy lojtarët vlereësohen rreth 40 milion euro.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *