Subscribe

Të paktën 19 nxënës të shkollës së Postribës në Shkodër kanë përfunduar në spital.

Burime për Vizion Plus bënë të dityr se nxënësit kanë shkuar në spital me simptoma helmimi, sit ë vjella, marrje mendësh dhe dhimbje barku.

Dyshohet se shkak për helmimin e tyre të jetë bërë konsumimi i ushqimeve në një Fast Food pranë shkollës.

Mjekët e repartit infektiv në Shkodër I kanë pritur rastet në fjalë ditën e enjte pasdite deri në orët e mbrëmjes.

Pjesa më e madh e nxënësve janë larguar pasi morën mjekimin e duhur ndërsa disa të tjerë vijojnë të qëndrojnë në spita.

Pavarësisht hetimeve se ata janë helmuar nga ushqimi, AKU dhe ISHSH-ja po hetojnë për zbardhjen e shkaqeve .

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *