Subscribe

Grupi Parlamentar i PS pritet të votojë kundër ngritjes së komisionit hetimor “Becceti” në seancën parlamentare të ditës së enjte.

Ky është vendimi që ka marrë grupi i PS në mbledhjen e zhvilluar këtë të hënë.

Burime për Vizion Plus bëjnë me dije se grupi i PS do të kërkojë riformulim të objektit të hetimit.

Ndërkohë për komisionet e tjera hetimore që PD ka kërkuar të ngrihen, ajo për hetimin e zgjedhjeve të 25 prillit dhe Inceneratoret, grupi parlamentar i PS do të votojë pro ngritjes së tyre.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *