Subscribe

Një grabitje me armë zjarri është regjistruar pas mesnatës së kësaj të diele në fshatin Dom të Bashkisë së Klosit.

 

Ngjarja mësohet se ka ndodhur rreth orës 2 të mëngjesit të kësaj të diele, ku 5 persona të armatosur me maska kanë grabitur një banesë.

 

Familjarët nuk pranuan të flasin për mediat, as të ju filmohet banesa, por një i afërm i tyre bëri me dije se grabitësit dhunuan djalin e shtëpisë.

 

“Çunin e familjes e kanë rrahur tmerrësisht, e kanë lidhur dhe më pas i kanë vjedhur. Si lagje nuk na ka ndodhur ndonjëherë kjo gjë. Se dimë se ça po hyn e ça po del. Kush bën kështu veprimesh, duhet pushkatuar. Po është hequr pushkatimi. Ishte nëna me fëmijën vetëm në shtëpi.”

 

Dyshohet se grabitësit kanë marrë rreth 8 mijë euro, 1 milion lekë shqiptare dhe sende të tjera me vlerë.

 

Nga burime paraprake mësohet se grabitësit kanë lidhur fillimisht familjarët e më pas kanë kontrolluar të gjithë banesën.

 

Policia dhe grupi hetimor kan shkuar në vendngjarje dhe kanë marrë në pyetje familjarët për të dhënë më shume detaje rreth grabitjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *