Dalin të tjera detaje në lidhje me grabitjen e filialit të bankes së nivelit të dytë të hënën në Koplik.

 

Sipas të dhënave të deritanishme tre autoret mësohet se kanë arritur të grabisin mbi 10 mijë euro, 1 mijë dollare dhe 400 mijë leke të reja.

 

Ata u futen të maskuar dhe të armatosur dhe duke kërcënuar punonjësit moren nga sportelet shumat e parave.

 

Autoret u larguan me një makinë tip GOLF, e cila u gjet e djegur pak më vonë në periferi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *