Grabitet filiali i nje banke te nivelit te dyte ne Koplik.

 

Tre persona te maskuar dhe me arme kane hyre brenda banke dhe duke kercenuar punonjesit kane grabitur parate.

 

Me pas ata jane arratisur me nje mjet tip “Golf” ngjyre e zeze.

 

Pak me vone makina eshte gjetur e djegur jashte qytetit.

 

Malësi e Madhe/Informacion paraprak

Rreth orës 14:10, jemi njoftuar se disa persona të paidentifikuar kanë vjedhur, nën kërcënimin e armës, një shumë parash në filialin e një banke të nivelit të dytë, në Koplik, Malësi e Madhe, dhe më pas janë larguar me një mjet tip “Volkswagen”, të cilin e kanë djegur në dalje të qytetit. Personat, ende të paidentifikuar, pasi kanë djegur automjetin e tyre, kanë vjedhur nën kërcënimin e armës, një automjet tjetër tip “Benz” të një qytetari të rastit dhe janë larguar.

Shërbimet e Policisë janë vënë në ndjekje të autorëve. Në ndihmë të Policisë lokale janë nisur shërbimet e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër dhe grupe të FNSH Shkodër.

Gjithashtu janë ngritur pika kontrolli, me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Shkodër, po punon për zbardhjen e ngjarjes dhe sqarimin e plotë të rrethanave të saj.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *