Toni Kros luajti ditën e djeshme ndeshjen e fundit si profesionist, pasi pati lajmëruar më herët largimin nga futbolli.

Pas eliminimit dramatik të Gjermanisë nga Spanja, Kros ju është drejtuar me një letër lamturime të gjithë tifozëve besnikë të Gjermanisë dhe të atij personalë.

Më ra telefoni, ishte Julian Naglesmann, motivi i telefonatës? Rikthimi në kombëtare. Mendimi im i parë, që më kaloi ndërmend? Mos u trego naiv. Sa shumë krenari të mbash fanellën e kësaj kombëtare veshur. Gjermania është përsëri Gjermani. Ju lutem mos u dorëzoni”, tha ndër të tjera ish mesfushori madrilen.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *