SHKODËR – Ditën e sotme, gjatë pastrimit të një kanali vaditës në fshtin Bushat, punonjësit e bashkisë kanë gjetur 2 mina të pa shpërthyera, të ndryshkura.

Dyshohet se minat i përkasin vitit 1997.

Shërbimet e specializuara të DVP Shkodër, shërbimet mbështetëse dhe grupi hetimor kanë shkuar në vendngjarje, ku vijojnë veprimet për sekuestrimin e 2 minave dhe hetimet për të dokumentuar rrethanat e rastit.

/Vizionplus.tv 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *