Një 15-vjeçar nga Dibra ka ndërruar jetë në mënyrë tragjike.

I riu ishte future për tu larë në ujrat e lumit Drin ndërsa e ka marrë rrjedha e lumit ku si pasojë ka ndërruar jetë.

 

Dibër/ informacion paraprak

Rreth orës 14.10, në fshatin Potgorcë, Maqellarë, shtetasi A.L., rreth 15 vjeç, duke u larë në lumin Drini i Zi, e ka marrë rrjedha e ujit dhe për pasojë ka humbur jetën.

Grupi hetimor vijon hetimet për zbardhjen dhe sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *