Policia greke arrestoi një 29-vjeçar shqiptar, si i akuzuar për trafik të lëndëve narkotike.

 

Klejdi Abdyli përfundoi në pranga sepse dyshohet se ka furnizuar me kokainë lagjen San Donato në Pescara të Greqisë.

 

Aktiviteti kriminal i shqiptarit u pikas nga autoritetet greke qysh në janar të vitit 2018, kur ai u kap me 1.2 kg kokainë të pastër. Por ai arriti t’u shpëtojë prangave dhe që nga ajo kohë ishte në kërkim.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.