Dy persona janë aksidentuar pa rrezik jete nga një aksident automobilistik I ndodhur mbrëmjen e së mërkurës në qytetin e Korçës.

Ngjarja ka ndodhur reth orës 18.30 në lagjen e quajtur ‘1 Maji’ të këtij qyteti.

Një automjet tip ‘furgon’ që është parë të udhëtonte me shpejtësi të lartë u përplas në katin e parë të një banese pasi kaloi edhe trotuarin.

Nga të dhënat e para mësohet se ka mbetur I lënduar drejtuesi I mjetit dhe një pasagjer, identiteti I të cilëve ende nuk është bërë I ditur.

Dëshmimtarë pranë këtij aksidenti thanë se pasojat do të ishin më të rënda nga qarkullimi I shumë qytetarëve ato momente në rrugë, por drejtuesi I mjetit ka zgjedhur të devijojë drejt një banese.

Furgoni i aksidentuar shërbente për të transportuar qytetarë që frekuentonin një kalceto të qytetit të Korcës.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *