Pas takimit me Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, Presidenti italian, Sergio Mattarella zhvilloi sot homazhe edhe te Varrezat e Dëshmorëve, i shoqëruar nga kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj.

 

“Shumë i lumtur që nderuam dhe mbajtëm homazhe sot, së bashku me Presidentin e Republikës së Italisë, Sergio Mattarella, në Varrezat e Dëshmorëve!”, shkruan kryebashkiaku Veliaj në Twitter.

 

Kjo është vizita e parë e Presidentit italian Sergio Mattarella në Shqipëri.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *