Subscribe

Një argjendari u grabit paraditen e kësaj të enjteje në Vlorë.

 

Ngjarja ndodhi në bulevardin “Ismail Qemali”, ku një 18-vjeçar i maskuar arriti të merrte nën kërcënimin e një arme gjahu një sasi bizhuterish e të largohej me shpejtësi.

 

Gjatë grabitjes autori qëlloi me armë, por fatmirësisht nuk pati persona të lënduar.

 

Martin Kapllanaj 18 vjec, u largua me shpejtësi nga vendngjarja, por u arrestua në lagjen “Isa Boletini”.

 

Gjatë ndalimit, atij iu gjet çanta me bizhuteri te vjedhura si dhe arma e gjahut që përdori gjatë grabitjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *