Asnjëherë më parë, në prag të një gjysmëfinaleje, komentet nuk kanë qenë kaq të gabuara sa ato të bëra nga Adrien Rabiot. Mesfushori i Francës doli para mediave në dhomën e shtypit në Allianz Arena për të bërë një koment provokues ndaj Lamine Yamal.

“Lamine ka treguar se ai është një lojtar që mund të përballojë mirë stresin, ai ka shumë cilësi. Ai mund të luajë për klubin e tij dhe në një turne të madh si ky. Për të luajtur një gjysmëfinale si kjo në një turne të madh si ky, ne duam ta nxjerrim atë nga zona e tij e rehatisë dhe ai duhet të tregojë më shumë se sa ka bërë”, tha ai.

Lexo edhe :

Related Posts

Pas paraqitjes së tij të jashtëzakonshme, që e bëri atë lojtarin e ndeshjes, në qendër të vëmendjes së mediave ishte momenti kur arbitri mbylli ndeshjen. Më pas, Lamine iu afrua një kamere dhe tha: “Fol tani, fol tani”. /vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *