Suksesi i madh I kombëtares kuqezi në Hungari që na mban në garë për vendin e dytë që të conë të Play-off, ka sjell një entuziazëm të jashtëzakonshëm në Shqipëri.

Tanime kuqezinjte e kanë vete ne dorë vendin e dytë, vend që mund të betonohet nëse fitojmë të martën në mbrëmje kundër Polonisë në Tiranë.

Drejtuesit më të rëndësishëm të institucioneve në vendin tonë kanë përshëndetur suksesin kuqezi në Budapest.

Kryeministri Rama publikoi foto nga ndeshja shoqëruar me shënjën e Shqiponjës, simboli ynë kombëtar.

Ndërsa Presidenta Meta shkruan në facebook:

 

Super Fitore! Urime Kombëtares tonë dhe të gjithë tifozave kuqezinj!

 

Nuk mbeti pa reaguar edhe Lulzim Basha nëpërmjet një postimi në twitter.

 

Zemrat plot krenari për kombëtaren kuqezi, – shkruan kryetari i PD, duke postuar foton e festës së djemve kuqezi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *