Real Madrit dhe Eintracht Frankfurti do të përballet mbrëmjen e kësaj të mërkure në finale e superkupës së Europës.

 

Madrilenët do të synojnë ta nisin sezonin me një trofe të ri edhe pse vijnë  në  këtë ndeshje si fitues të Ligës së Kampionëve ku do të kenë përballë kampionët e  Ligës së Evropës.

 

Për këtë ndeshje, Los Blancos do t’i ketë të gjithë lojtarë në dispozicion, ndërsa nga ana tjetër Eintrachti vuan mungesën e 2 lojtarëve të cilët janë të dëmtuar.

 

Kjo do të jetë ndeshja e parë në një kompeticion evropian midis këtyre dy skuadrave që nga viti 1960, ku spanjollët triumfuan me rezultat të thellë 7 me 3 në finalen e Kupës së Evropës.

 

Të dyja kampet janë deklaruar se janë shumë të përgatitur për këtë takim, që do të luhet sot në orën 21:00 në stadiumin “Helsinki Olympic”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.