Zëdhënësi i Presidencës, Tedi Blushi ftoi kryetarin e Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manjën që të marrë pjesë të enjten në konferencën e radhës që do të mbajë Presidenti Ilir Meta. Përmes një postimi në “Facebook”, Blushi deklaroi se deri në 2 mars edhe vetë Manja do të bashkohet me aksionin e Metës. Ai i përmend edhe dosjen “184” të blerjes së votës.

 

“Ftohet zëdhënësi i Dosjes së Dibrës të marrë pjesë nesër në konferencën e radhës për shtyp në Presidencë, e madje të bëjë pyetje dhe debat para gazetarëve, jo vetëm si kryetari i Komisionit të Ligjeve dhe lider i reformën në drejtësi, por dhe si filozof i paparë që u shfaq sot. Me qetësi dhe drejtësi! Deri në 2 mars jemi të bindur se do bashkohesh me mbarë popullin kundër grushtit të shtetit. Se faktet e reja tronditëse do bëjnë të harrohet dhe Dosja 184. Presidenti të pret nesër në Presidencë, t’i dëgjojë këshillat e tua nga afër. Ai do të trajtojë me më shumë përulësi, se sa e trajtove ti në Komisionin Parlamentar. Të presim!”

 

 

Ulsi Manja ka deklaruar se Presidenti është i detyruar t’i bindet Kushtetutës dhe ligjeve të vendit dhe e ka cilësuar absurd kërcënimin për shpërndarje Parlamenti.

One thought on ““Filozof i paparë”/ Blushi, Manjës: Do bashkohesh me popullin kundër grushtit të shtetit

 1. Grusht shteti?
  Spo marim vesh çfar do te thot grusht shteti,ne rast se Shqiperi behen rremuja per interesa personale te politikes
  Shqiperia ta harroj Europen
  Ilir Meta dhe Edi Rama e kan personale si bandat me njera tjetren
  Kishilla ime si qytetar I thjesht
  Mos bini viktima o popull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *