Albano pasditen e sotme ka ndarë me një pjesë të fermerëve përjetimin e divorcit të prindërve.

Siç tregon ai, ka qenë në moshën 12 vjeçare dhe i është dashur të punojë duke shitur akullore dhe banane anës detit. Fermeri shprehet se në atë periudhë u kthye në burrin e shtëpisë për të ndihmuar familjen.

“Më janë divorcuar prindërit kur isha 12 vjeç, motra 8 vjeçe dhe vëllai 6 muajsh. Kur je 12 vjeç e kupton shumë mirë situatën. Hidhen edhe këta gjigandët të traumatizojnë, të thonë je ti burri shtëpisë tani. Nga një fëmijë që luante piano, lexonte libra u ktheva në një burrë që punonte, kjo të heq nga fëmijëria, nuk të lënë të shijosh as adoleshencë. Brenda dy muajsh u ktheva në njeri i rritur që shiste akullore banane anës detit, nga ora 7 e mëngjesit në shtatë të darkës”, shprehet Albano. /vizionplus.tv/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *