Edhe këtë të enjte presidenti Ilir Meta do të dalë në një konferencë për të paraqitur sipas tij, faktet që tregojnë sesi po realizohet grushti i shtetit. Konferenca do të mbahet në orën 17:00, ndërsa lajmin e dha zëdhënësi i Presidencës, Tedi Blushi.

 

“I ftoj të gjithë gazetarët, sot në ora 17:00, në konferencën e radhës për shtyp të Presidentit të Republikës Sh.T.Z Ilir Meta! Fakte të reja tronditëse që dëshmojnë se si po realizohet grushti i shtetit! Nuk keni parë gjë akoma! Me qetësi dhe drejtësi!”

 

Në shënimin e tij, Blushi sulmoi edhe mediat, të cilat sipas tij, këto ditë kanë shfrenuar fantazinë me lajmet.

 

“Më lejoni të shpreh një falenderim të veçantë për të gjitha portalet e Rilindjes, për imagjinatën dhe akuzat e shfrenuara, teoritë konspirative, shkrimet e porositura, dhe memet e jashtëzakonshme, që gjithmonë do gëzojnë simpatinë tonë për dozat e forta të humorit e haresë që shkaktojnë. Këto ditët e fundit keni qenë të paparë dhe faleminderit se na keni zgjatur jetën! Ta shtoni edhe më shumë dozën, por pa e kaluar në overdozë Bablokun tuaj që edhe gënjeshtrat që vetë ja u porosit, kur i lexon nga dora juaj i beson si të vërteta!”

 

Kjo është konferenca e tretë e Metës. Të mërkurën ai lajmëroi se në datën 2 mars do të mbledhë popullin në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” për të shpartalluar grushtin e shtetit.

2 thoughts on ““Fakte të reja tronditëse”/ Meta tjetër konferencë: S’keni parë gjë akoma!

 1. Zoti Meta
  Jam gati te vi ne protesten tuaj a mundesh te thoni video skandali €700 mij eurosh Çfar ndodhi?
  Te ndierit Dritan Priftit kush ja mori jeten?
  Mira ton naft ku shkuan?
  Apartamenet qe ke ne zemer te Londres si e more?
  Pasurin tende si e ke ber?
  Floririn e Shqipetareve ku shkoj?
  Njerz te pafajshem qe jan eleminuar nga dora e zez kush I vrau?
  Ne rast se ju pergjigjesh ketyre pak pyetjve besoi qe popullin do ta kesh me vete
  Ne 2 Mars
  Por mos harro mer nje Trekenç me vete se si dihet

  Shqipetaret duhet ta din mir qe Ilir Meta nuk esht me I mir se Edi Rama
  Keshilla ime per ate popull te vuajtur mos bini victim e politikes
  Rrini ne shpit tuaja Ilir Meta esht me kriminel se Sali Berisha,me I korruptuar se Edi Rama
  Jeta e çdo njeriut esht shum e shtrenjt prandaj mos bini heronj te kesaj politike te kalbur
  Mendoni per jeten tuaj para se te mendoni per mekatet e politikes Shqipetare

  1. Per 30 vjet ne pushtet cfare bere per popullin shqiptar, leri te tierat se cfare ke vjedh e cfare ke eleminuar z meta, me thuaj dicka qe ke ti per itegrimin e shqiperis dhe shqiptarve, apo bere itegrimin tend qe te beheshe i pasur, mos e kerko popullin ne 2 Mars, kur per populln per popullin per 30 vjet se ke rruar fare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *