Pas fshatit “Asim Zeneli” në Gjirokastër, janë evakuuar edhe banorët në “Arshi Lengo”.

 

Ushtria dhe policia po largojnë banorët nga shtëpitë e tyre mes errësirës, pasi situata vijon të përkeqësohet nga zjarri.

 

Gjatë pasdites së sotme, në fshatin “Asim Zeneli” u regjistrua viktima e parë nga flakët, ku humbi jetën 64-vjeçari Andrea Haxhiaj, ndërsa u plagos rëndë si pasojë e zjarrit bashkëshortja e tij T.H., e cila u nis me urgjencë drejt Tiranës për trajtim të specializuar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.