Është hedhur në Nion të Zvicrës edhe shorti për raundin e parë kualifikues në ligën e Europës, ku bëjnë pjesë 3 ekipet shqiptare, Kukësi, Teuta dhe Laci. Kukesi do të përballet me ekipin e njohur bullgar, Slavian e Sofjes.

Laci ka qënë me fat në hedhjen e shortit ndërsa do të ndeshet  me azerët e Keslas.

Ndërsa ekipi i  Teutës do te luaje perballe ekipit izraelit të Beitar Jeruzalem në Durrës .

Takimet e Europa League do të startojnë në datën 27 gusht dhe do te luhen me nje ndeshje direkte per shkak te situates nga Covid-19.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *