Subscribe

 

Agim Gashi, 35 vjeç, është autori i dyshuar i vrasjes së Elton javorit, 41 vjeç në Fier.

 

Ngjarja e rëndë ndodhi paraditen e sotme, 7 dhjetor, rreth orës 11:00 në lagjen “16 prilli”.

 

Javori u qëllua me dy plumba në bark, dhe u dërgua me urgjencë në spital, por nuk mundi që t’i mbijetonte plagve të marra.

 

Lexo edhe: FOTO/ Vrau 41-vjeçarin nga Fieri në derë të shtëpisë, kjo është makina me të cilën u arratis autori

 

Policia sakaq, ka ngritur pika kontrolli në qytetin e Fierit dhe ka blinduar Vlorën në mënyrë që të bëjë të mundur arrestimin e Javorit.

 

Më herët, Vizion Plus siguroi edhe foton e makinës me të cilën u largua Gashi pas krimit.

 

Makina është tip benz “E class coupe” me targa shqiptare. Motivi i ngjarjes është ende i paqartë për hetuesit./vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *