Një i ri shqiptar u vra në Brescia të Italisë.

 

Viktima është Alfonso Kola, 33 vjeç, i cili mbeti  fillimisht i plagosur pasditen e së mërkurës dhe ndërroi jetë në spital gjatë natës.

 

Ngjarja e rëndë ndodhi në Calcinato, rreth orës 18:25. Autor i dyshuar i ngjarjes së rëndë është po një shqiptar, i identifikuar si Petrit Gega, 52 vjeç. Ai u arrestua nga policia rreth 1 orë pas ngjarjes së rëndë.

Sipas asaj që shkruajnë mediat italiane e gjithë ngjarja ndodhi pas një sherri para një lokali të zonës për motive ende të panjohura.

 

I riu shqiptar u gjet i gjakosur në mes të rrugës nga kalimtarë që njoftuan autoritetet. Ai u dërgua në gjendje të rëndë në spital dhe pavarësisht ndërhyrjes së mjekëve nuk mundi t’i mbijetojnë plagëve dhe ndërroi jetë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *