Gjestet emocionuese për Christian Eriksen këtë të shtunë nuk kanë të sosur.

 

Pasi mesfushori danez pësoi atak kardiak në mes të ndeshjes, sulmuesi belg, Romelu Lukaku i dedikoi golin e parë që shënoi në këtë Europian.

 

Gjatë sfidës Belgjikë-Rusi, Lukaku kaloi skuadrën e tij në avantazh në minutën e 10.

 

Menjëherë pas golit, ai doli para kameras dhe tha: “Chris, të dua!”. Ky gjest u duartrokit nga të gjithë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *