Subscribe

Një shpërthim me tritoli ndodhi mbrëmjen e së martës në afërsi të spitalit Nënë Tereza, në Tiranë.

 

Lënda plasëse i ishte vendosur një automjeti të parkuar anës rrugës. Burime pranë policië bënë me dije se mjeti ishte në pronësi të Dervish Hasit, mjek kardiokirurg në një spital privat ne kryeqytet.

 

Policia ngriti dyshimet se vendosja e eskplozivit ne makinen e mjekut mund te jete bere per shkak të detyrës, ndërsa grupi hetimor po punon për identifikimin dhe vënien në pranga të autorëve.

 

Uniformat blu kanë marrë në pyetje mjekun, i cili ka mohuar të ketë pasur konflikte.

 

Nga ana tjetër policia ka sekuestruar edhe kamerat e sigurisë te bizneseve në zonë për të zbardhur ngjarjen.

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *