Subscribe

Një lëndë eksplozive ka shpërthyer në hyrje të baneses se gazetarit Elidon Ndreka në Balldre te Lezhës.

Ngjarja është regjistruar 30 minuta pas mesnate.

Sipas policisë tritoli ishte vendosur në pjesën e jashtme të hyrjes së  banesës së gazetarit lezhjan.

Për fat të mirë ka vetëm dëme të vogla materiale.

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar forcat e Policisë dhe grupi hetimor ku vijon veprimet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.

Hetimet mund te ndihmohen edhe nga kamerat e sigurise qe kane fiksuar nje makine ne rruge nga ku dyshohet se eshte hedhur eksplozivi.

E njëjta ngjarje ndodhi pak më vonë edhe në Vlorë ku një sasi lëndë plasëse shpërtheu jashtë një banesë por me vetëm dëme materiale.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *