Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Bulqizë.

 

Paraprakisht bëhet me dije se një minator, 52 vjeçar është aksidentur në një nga galeritë e Bulqizës dhe si pasojë e plagëve të marra, ka ndërruar jetë.

 

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

 

Bulqizë/ informacion paraprak:

Në një subjekt minerar në Bulqizë, dyshohet se gjatë punës, është aksidentuar shtetasi K.L., 52 vjeç, i cili si pasojë e dëmtimeve të marra ka humbur jetën. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe vijon puna për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *