Subscribe

Spitali i Gjirokastrës reagoi pas ngjarjes së rëndë të regjistruar atje, ku një 20-vjeçare humbi jetën pasi u bë nënë. Sipas spitalit, e reja lindi pa probleme, por më pas ju shfaqën komplikacione të rënda.

 

“Menjëherë sapo është paraqitur në spital 20 vjeçarja është asistuar nga mjekët dhe ka sjellë në jetë foshnjen e saj shëndoshë e mirë. Pas ndërhyrjes operatore, e reja ka patur komplikalcione të rënda dhe megjithë përpjekjet e mëdha të stafit mjekësor nuk ka arritur të mbijetojë. Pritet të kryehet ekspertiza mjekoligjore për ngjarjen.”

 

Familjarët e 20-vjeçares akuzojnë mjekët se kanë neglizhuar rastin.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *