Ndërron jetë ish-kreu i Komunës Velipojë, dhe njëherazi ish-deputet i PDK-së, Pashk Ujka, të cilit iu bë atentat pranë shtëpisë së tij në Shkodër.

 

64-vjeçari, i cili u qëllua me plumb pas shpine, nga një person ende i panjohur, nuk ka mundur t’iu mbijetojë plagëve të marra.

 

Hetuesit morën dëshmi të ndryshme mbi krimin, si dhe sekuestruan pamjet e kamerave të sigurisë së disa bizneseve.

 

Paraprakisht dyshohet se ngjarja lidhet me veprimtarine e dikurshme të Pashk Ukjës, si kryetar i Komunës së Velipojës.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *