Bordi drejtues i Juventus do të vendos të premten për fatin e Allegrit. Sipas mediave italiane, shkarkimi i trajnerit aktual të “Zonjës së Vjetër” është një hipotezë konkrete .

 

Rezultatet e dobëta dhe dëmtimet e këtij muaji kanë vrarë një skuadër të niveli të lartë . Moskalimi i turit në Champions League, do të jetë një humbje prej rreth 50 milionë eurosh për bardhezinjtë kështu është shprehur Andrea Agnelli ,duke theksuar gjithashtu se shfaqja e një niveli të ulët po çon në pakënaqësinë e tifozëve.

 

Kjo është edhe një nga arsyet pse stadiumi nuk po mbushet . Sipas mediave italiane, Allegrin mund ta shpëtoje vetëm mungesa e një zëvendësuesi të nivelit të lartë, që të mos lëviz nga drejtimi i Juventus.

Leave a Reply

Your email address will not be published.