Dy persona kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit nga Covid. Pacientët që nuk e fituan dot betejën me virusin ishin nga Dibra dhe Kolonja, 60 e 66 vjeç.

  

Nga ana tjetër, kanë dalë pozitiv me koronavirus 179 qytetarë nga 1150 testime të kryera.

 

Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 98 pacientë, nga të cilët 10 janë në gjendje më të rënduar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *