Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi deklaroi se protesta e kësaj të shtune e rrëzoi kryeministrin Edi Rama nga qeveria.

 

Në një dalje për mediat pas mbylljes së protestës, Kryemadhi deklaroi se protesta e sotme është fillimi I një reagimi qytetar.

 

Kryemadhi akuzoi kryueministrin Edi Rama se u përpoq që të bënte antimiting.

 

Drejtuesja e LSI e quajti Ramën një frikacak ndërsa I kërkoi opozitës dhe qytetarëve që ta çojnë deri në fund atë që kanë nisur.

 

Ajo tha se kreu i qeverisë mori një mësim të mirë por nuk ka parë gjë akoma nga revolta qytetare.

One thought on “Drejtuesja e LSI: Rama frikacak, ta çojmë deri në fund atë që nisëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *