Juventus nuk ndalet me, teksa arriti një tjetër fitore ne lufte për titullin e këtij sezoni. Ne supersfiden e javës se 21 te serisë A, zonja e vjetër arriti fitoren e 11 radhazi, por ketë here përballe nje kundërshtari potent si Roma. Ne Juventus Stadium, goli i vetëm i fitores per te zotet e shtëpise u shënua ne minutën e 77 nga Dibala. Me kete fitore, zonja e vjetër mban distancën prej 2 pikesh me kryesuesit e Napolit. Për Romen nje humbje qe vjen pas tre barazimeve rresht, ndërsa i thotë përfundimisht lamtumire ambicieve për titull te këtij sezoni.

Transferta e pare për Zinedin Zidane dhe rezultat aspak pozitiv. Pas goleadave përballe Deportivo La Coruna dhe Sporting Gijon, Reali i Madridi nuk shkoi me shume se barazimi 1-1 ne Benito Vilamarin kundër Betis, ne sfidën e vlefshme per javën e 21 te kampionatit spanjoll. Madrilenet vuajtën qe ne fillim, kur ne minutën e 7 Cejudo kaloi ne avantazh andaluzet. U desh vetëm minuta e 71 qe skuadra e Zidane te barazonte rezultatin me ane te Benzema, ndërsa dhe mund ta humbnin takimin nëse vendasit do te ishin me te qarte përballe portës kundërshtare. 1-1 rezultati përfundimtar me Barcelonën dhe Atletikon e Madridit qe tashme janë katër pike larg ne renditjen e përgjithshme.

Vetëm barazim ne derbin me emrin Olimpik ne France. Ne javën e 22 te League 1, Lioni nuk shkoi me shume se rezultati 1-1 përballe Marsejës, shifra qe i mbajnë te dy skuadrat ne kuote te barabarte pikesh 30 ne mesin e tabelës, por pranë nje vendi per kupat e Europes sezonin e ardhshëm. Miqtë te rrezikshëm ne pjesën e pare dhe shume pranë golit me Batshuai ne minutën e 27. Gjithsesi skuadra e spanjollit Micel arriti te zhbllokonte ndeshjen kur ne minutën e 64 Cabella kaloi ne avantazh ekipin e tij. Goli i barazimit për vendasit erdhi 11 minuta nga fundit me autor Tolizo.

 

x

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *