Villareal fitoi fale llotarive te penalltive kupen e vogel te Europes, duke mposhtuar Manchester United ne duelin e luajtur me tifoze ne Poloni.

Koha e rregullt dhe dy shtesat nga 15 minuta perfunduan 1 me 1.

Spanjollet shenuan me ane te Gerardo Moreno ndersa anglezet barazuan me ane te Kavanit.

Penalltite pastaj ishin nje maratone dhe drame e vertete.

Per Villareal shenuan 11 lojtaret titullare perfshire edhe portierin Rulli.

Gardiani argjentinas me pas neutralizoi gjuajtjen e 11 te anglezeve me ane te portierit De Gea.

Keshtu spanjollet fituan per here te pare ne histori kete trofe dhe u kualifikuan per ne Champions, aty ku do jene tashme 5 ekipe spanjolle.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *