Policia e Krujës prangosi një 57-vjeçar këtë të diel për zjarrvënie.

 

Shtetasi me inicialet R. S., banues në Fushë-Krujë, akuzohet se aksidentalisht ka shkaktuar zjarr në vendin e quajtur “Kodra e Teqes”, në Borizanë.

 

Për pasojë, janë djegur disa pemë frutore dhe 57-vjeçari përfundoi në pranga.

 

Policia kërkon nga qytetarët që të denoncojnë çdo rast zjarrvënieje.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *