Dita do të jetë nën ndikimin e masave ajrore të paqëndrueshme. Moti parashikohet me kthjellime dhe zhvillim të vranësirave në mesditë. Përgjatë relieveve malore kryesisht në Lindje dhe Juglindje reshje shiu me intensitet të ulët e lokalisht mesatar në formën e shtrëngatave.
Dita e diel parashikohet të ketë mot me kthjellime dhe vranësira kalimtare në orët e mesditës.
Në fushën termike për ditën e shtunë temperaturat parashikohen pa ndryshime të ndjeshme, ndersa ditën e diel pritet të pësojnë rritje në vlerat maksimale.
Era nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare 1-8m/sek, e hera-herës përgjatë vijës bredgetare fiton shpejtësi deri në 15m/sek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *