Nje makine është djegur plotësisht ne fshatin Prrelle te Matit. Zjarrvenia ka qene e qëllimshme dhe autoret pasi e kane djegur, janë larguar me nje tjetër makine. Banore te zonës qe kane pare flaket,  kane lajmëruar menjëherë komisariatin e policisë ne Mat. Uniformat blu kane mbërritur ne vendngjarje, por pa mundur te identifikojnë poseduesit e makinës, e cila është dërguar ne ambientet e komisariatit. Dyshimet e para lidhen me faktin qe mjeti mund te jete përdorur per veprimtari kriminale dhe djegia është bere per te humbur gjurmët.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *