Dukesha e Sussex, Meghan Markle, dje ka rrëfyer se ka pësuar një abort në muajin korrik, në një artikull për Neë York ku thotë se ka ndjerë “një dhimbje gati të padurueshme”.

 

“E dija, sapo solla në jetë fëmijën e parë, që do ta kisha humbur të dytin”- thotë Meghan në artikullin që ka shkruar për Neë York Times, me titullin: “Humbjet që ndajmë”.

 

Duke patur parasysh marrëdhënien e tensionuar të ciftit sussex me familjen mbretërore të gjithë u bënë kuriozë a i kanë ndejtur ata pranë Meghan dhe Harryt?

 

Përgjigja është patjetër që PO!

 

Gjithë familja ka qenë pranë Harry-t edhe pse larg fizikisht. Thuhet se William dhe Charles i kanë qëndruar afër duke e këshilluar për ta kaluar sa më lehtë. Daja i Harry-t, Earl Spencer tha dje i ftuar në një program se as nuk e imagjinon dot trishtimin e një familjeje pas humbjes së një fëmije./ Living

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *