Denoncimi i Drejtuesit Politik të PD në Korçë, Edmond Spaho për blerje votash në fshatin Podgorie, ishte alarm i rremë, sipas policisë.

 

Efektivët e Maliqit proceduan penalisht tre simpatizantët e PD, të cilët i bllokuan rrugën makinës, nën dyshimin se brenda saj kishte lekë për të blerë vota.

 

“Nga verifikimet e kryera dhe kontrolli i ushtruar nga ana e grupit hetimor dhe shërbimeve të policisë në automjetin e shtetasit Q. B., nuk u gjet asnjë send kompromentues, në lidhje me procesin zgjedhor”, thuhet në njoftimin e policisë.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *