Subscribe

Ish-polici Nevaldo Hajdaraj u dënua këtë të mërkurë me 15 vite burg për vrasjen e Klodian Rashës.

 

Ai do të përfitojë nga gjykimi i shkurtuar, duke iu hequr liria për dhjetë vite.

 

Gjatë seancës së sotme, të mbajtur në Gjykatën e Tiranës, avokati i Hajdarajt kërkoi ndryshim të veprës penale, nga “Vrasje me dashje” në “Vrasje në tejkalim të mbrojtjes së nevojshme” si dhe kërkoi që i riu të dënohet në minimum, kërkesë që nuk u pranua. Ndërkohë që vetë Hajdaraj nuk foli gjatë seancës.

 

Për vrasjen e Rashës në vend shpërthyen protestat dhe u kërkua drejtësi.

 

Tubimet e dhunshme u pasuan me largimin nga posti i ministrit të Brendshëm të Sandër Lleshajt.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *