Subscribe

Zbardhen detaje të reja nga aksioni i SPAK me Antimafian Italiane, ku u çmontua rrjeti kriminal mes Italisë dhe Shqipërisë, teksa u zbulua skema e mashtrimit me shërbimet shëndetësore në spitalet në Itali.

 

Në pranga kanë rënë 9 shtetas, mes të cilëve edhe mjekë, si dhe janë sekuestruar 500 mijë euro dhe barna me përmbajtja narkotike me vlerë 20 mijë euro.

 

Mediet italiane kanë publikuar edhe pamjet e aksionit, ku duken të akuzuarit, teksa marrin çanta me ilaçe apo numërojnë dhe shkëmbejnë  para.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *