Një aksident ka ndodhur paraditen e së dielës në aksin rrugor Himarë–Dhërmi.

 

Mësohet se ngjarja ka ndodhur rreth orës 11:45 kur një autobot me drejtues R. Dh., rreth 60 vjeç ka dalë nga rruga. Për pasojë, drejtuesi i automjetit ka mbetur i lënduar dhe ndodhet në Spitalin e Himarës, nën kujdesin e mjekëve.

 

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *