Afrim Taku dhe Kejdi Bare janë afrimet e reja të trajnerit De Biasi për ndeshjen e së martës në Elbasan Arena kundër Bosnjës.

 

Grumbullimi I këtyre dy lojtarëve në mesfushë vjen pas largimit të dyshes Xhaka dhe Abrashi, largim të cilin De Biasi e justifikoi me problem te tyre fizike edhe pse kur u pyet sërish për Taulant Xhaken, italiani nuk I kurseu edhe kritikat.

 

“Xhaka nuk është I pazëvendësueshëm, bëjmë edhe pa atë. Ai duhet të ma tregoje në fushë që meriton të grumbullohet”, tha De Biasi I cili në fakt prej kohesh ka një ftohje të marrëdhënie mes mesfushorin e Bazelit çka është reflektuar edhe në faktin se Xhaka nuk është më titullar fiks tek kuqezinjtë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *