Është mbyllur me rezultatin 1-1 ndeshja mes Sllovenisë dhe Danimarkës.

Një ndeshje emocionuese kjo, pasi Christian Eriksen u rikthye me gol.

Lexo edhe :

Related Posts

Ai shënoi golin e avantazhit për kombëtaren e tij, 1100 ditë pas ndeshjes së fundit në Europian, ku pësoi atak kardiak.

Lojtari i Manchester United e nisi si titullar dhe u shfaq në formë të mirë, duke u kthyer disa herë në rrezik për sllovenët.

Megjithatë Sllovenia nuk u dorëzua deri në fund dhe në minutën e 770të shënoi golin e barazimit me anë të Janza.

Dy ekipet ndajnë nga një pikë pas ndeshjes që ishte e vlefshme për grupin C, teksa në orën 21:00 luan Anglia me Serbinë. /vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *