Ministrja Manastirliu ndau me ndjekësit e saj në facebook lajmin e rëndë për ndarjen nga jeta të specialists së shëndetit publik në Autoritetin Shëndetesor të Tiranës, Mimoza Toska Zoraqi.

Ajo humbi jetën si pasojë e Covid-19.

 

Dje u nda prej nesh, për shkak të Covid-19, Mimoza Toska Zoraqi, specialiste e promocionit të shëndetit publik, në Autoritetin Shëndetësor të Tiranës.

Eshtë një nga ata lajme që të shkaktojnë një hidhërim të papërshkrueshëm.

Moza ishte një zonjë e mrekullueshme, që rrezatonte veç mirësi, forcë dhe optimizëm me buzëqeshjen e saj të pandarë.

Ngushëllimet më të sinqerta familjes.

U prehsh në paqe, e paharrueshmja Moza!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *