Një makineri golash. Myrto Uzuni nuk di të ndalet me paraqitjet e tij pozitive në Hungari duke u kthyer padiskutim në personazhin kryesor të skuadrës. Futbollisti nga Berati ka thyer rekordin tek Ferencvaroshi duke u bërë i pari futbollist pas Florian Albert në 1960, që shënon  6 gola në një ndeshje zyrtare me Ferencvaroshin . Kampionët e Hungarisë mundën 9-0  Hatvan në ndeshjen e vlefshme  për Kupës .

23-vjeçari shqiptare hapi festivalin e golave që në pjesën e parë duke i dhënë më shumë siguri skuadrës. Ndërsa në fraksionin e dytë  , çdo gjë ishte dhe më e lehtë për sulmuesin e kombëtares, që tundi rrjetën dhe 4 herë të tjera dhe mbylli gjithcka me shifrat 9-0.  Pas ndeshjes Uzuni u shpreh se po kalon formën më të mirë dhe se është i etur për të tjera gola

MYRTO UZUNI

”Unë jap gjithmonë maksimumin. Çdo ndeshje të çon përpara. Ndihem shumë i lumtur. Kam mbështetjen e të gjithëve. Vjet doja 15 gola dhe i shënova. Këtë sezon kërkoj më shumë . Dua vetëm të fitoj. Ndjehem shumë mirë këtu, i kam të gjitha kushtet dhe synimet maksimale”

 

Sa i përket 4 ndeshjeve në kampionat , sulmuesi ka realizuar  deri më tani vetëm një gol .

Leave a Reply

Your email address will not be published.