Club Brugge ka vijuar paraqitjen shumë poztive në këtë start sezoni në Belgjike duke marrë fitoren e trete radhazi.

 

Kampionetë në fuqi të Jupiler Pro Legaue mundën 3 me 0 Kortrijk në një duel totalisht të dominuar  e të transmetuar në platformen Tring.

 

Dopieta e Damanjun Groneveld në 8 minutat e para dhe goli I Skrajvers në fillimin e pjesës së dytë I dhanë mundësi Club Brugge të shkëputet për momentin nga Anderlecht që luan të dielen ndaj Sporting Charlerua.

Leave a Reply

Your email address will not be published.